O mnie

Jestem adwokatem prowadzącym wiele rodzajów spraw. Sprawy związane z przestępstwami skarbowymi oraz postępowania podatkowe lub celne interesują mnie z uwagi na ich charakter – kwestie stricte finansowe bez domieszek złych emocji jak w przypadku przestępstw „pospolitych”. W sprawach karnoskarbowych nie ma miejsca na żal i rozgoryczenie ofiar przestępstwa lub rozterki emocjonalne lub moralne co do oceny czynu sprawcy. W sprawach karnoskarbowych chodzi tylko (i aż) o pieniądze.

I tak jak w przypadku przestępstw „pospolitych”, w sprawach skarbowych obrońca musi walczyć ze wszystkim co reprezentuje w nich Państwo – walczymy przeciwko organom skarbowym, prokuratorowi a często również sądowi. Bo niestety, bardzo często fakt, że wpłynął akt oskarżenia dla sędziów jest równoznaczny z ustaleniem winy oskarżonego. Nie twierdzę, że jest tak zawsze, w sądach znajdziemy również wielu doskonałych i świetnie przygotowanych merytorycznie fachowców. Ale nie zawsze na nich trafiamy na sali sądowej. A wtedy zmuszeni jesteśmy walczyć ze wszystkimi.

Odmiennie natomiast niż w sprawach „zwykłych” karnych mamy do czynienia z trudniejszym przeciwnikiem. Organy skarbowe rosną w siłę jeśli chodzi o przysługujące im uprawnienia (kosztem podatników rzecz jasna) a co za tym idzie rośnie również arogancja i przeświadczenie o nieomylności urzędników skarbowych.

Mnie to nie zraża. Lubię – podobnie jak moi współpracownicy – wyzwania i z chęcią dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z osobami, które tego potrzebują. Prowadzimy wiele spraw o charakterze podatkowym i karnoskarbowym na terenie całej Polski poprzez grupę sprawdzonych współpracowników. Nigdy nie obiecuję, że sprawa o przestępstwo skarbowe będzie łatwa, prawie nigdy nie jest też szybko załatwiona. Ale najgorsze to się poddać i nie zrobić niczego w swojej obronie.

W sprawach prowadzonych przez Nas gwarantujemy walkę z pełnym zaangażowaniem  w interesie klientów.

Bartłomiej Owczarek

adwokat